همه چیز درباره نقاشی ساختمان با رنگ دکوراتیو

اصول کاربردی رنگ دکوراتیو

رنگ دکوراتیو به نوعی، محیط زندگی را بازسازی می نماید. رنگ دکوراتیو می تواند طراحی داخلی و شکل دهی جدید به معماری ساختمان را متأثر سازد. مرتبط با هر بخش، رنگ انتخابی باید با اجزا و فضاهای داخلی ساختمان هماهنگی داشته باشد. اصول استفاده از رنگ دکوراتیو مستلزم تخصص است. به عقیده افراد صاحب نظر رنگ دکوراتیو انتخاب شده، ارتباط مستقیمی با شخصیت و خلق و خوی انسان دارد.

رنگ دکوراتیو

اثر دنیای رنگ و روانشناسی رنگ ها بر هیچکس پوشیده نیست. رنگ دکوراتیو از جمله پوشش های رنگ تزئینی و  فاخر طراحی ساختمان است. برای انتخاب رنگ یک ساختمان حتما به ویژگی رفتارهای انسانی، خلق و خوی ها و آداب و رسوم یک جامعه دقت داشت. رنگ دکوراتیوی که انتخاب می کنید، دو مفهوم متفاوت را دنبال می کنند:

اول اینکه کاربرد رنگ در فضا بسیار مهم است و دوما احساس و تاثیری که قرار است رنگ محیط بر افراد حاضر در ساختمان بگذارد، چیست؟

کسی که بعنوان نقاش حرفه ای ساختمان با رنگ دکوراتیو کار می کند، باید از افراد جامعه، فرهنگ، سنت ها و علاقه مندی های مردم منطقه بخوبی آگاه باشد. افرادی که دانش کاری و تخصصی خود را به روز نمی کنند، هرگز نمی توانند در برآورده کردن نیاز مخاطب در طراحی رنگ دکوراسیون موفق باشند. بسیاری از مردم ممکن است با رنگ دکوراتیو آشنایی زیادی نداشته باشند، بدین خاطر است که پیشنهاد رنگ های جدید و به روز بر عهده نقاشان ساختمان است که به مشتریان خود، قبل از شروع به کار مشاوره لازم را بدهند و ایشان را با رنگ های مختلف ساختمان و کاربرد آن ها آشنا سازند. رنگ دکوراتیو را به راحتی می توان با اکسسوری های یک ساختمان و یا اتاق ها و سلیقه افراد استفاده کرد. کافیست ترکیب رنگ ها را بخوبی بدانید.

اشتباه رایج در مورد رنگ دکوراتیو

گاهی افراد تعریف رنگ دکوراتیو را معمولا با پتینه کاری اشتباه بکار می برند. در واقع رنگ دکوراتیو با رنگ های متنوع و مختلف انتخاب شده، که موجب روحبخشی به فرم ها و معماری داخلی ساختمان شده. اما پتینه کاری چیست؟

پتینه زمانی کاربرد دارد که افراد بخواهند قدیمی و با ارزش بودن اشیائی را به نمایش بگذارند. در واقع پتینه کاری را کهنه کاری نیز می نامند. در بسیاری از دکوراسیون لوکس و خاص می توان از آن استفاده کرد. رنگ پتینه به صورت زنگار که رسوب سبز یا قهوه ای است می تواند در کهنه و قدیمی نشان دادن وسایل مورد نظر کمک شایانی کند و تاثیرهای شگفتی را بر مخاطب بگذارد. این کجا و آن کجا، به جزئیات تقاوت ها، همیشه دقت کنید.

ابزار اجرای رنگ دکوراتیو

ابزار کار از مهم ترین عناصری است که نقاشان ساختمان باید از آن بهره ببرند. یک نقاش حرفه ای ساختمان ابزار مناسب هر رنگ را می شناسد و ابزار مخصوص هر رنگ جهت بازدهی بیشتر و کیفیت بهتر بکار می برد. ابزارهای رنگ دکوراتیو اصولا وارداتی بوده و تولید کشورهای آلمان، آمریکا و ایتالیا هستند. قلم مو، رول، کاردک، برس مخصوص، اسفنج، شانه، ریسمان، پارچه های پوست حیوانی و ابزارهای تخصصی و حرفه ای که برای نقش زدن روی سطوح استفاده می شوند.

معایب رنگ دکوراتیو

رنگ دکوراتیو علیرغم کیفیت، جذابیت، قیمت مناسب و لوکس بودن معایبی نیز دارد. از جمله معایب ابزار اجرای دکوراتیو به دلیل خاص بودنشان تولید داخلی ندارند و باید نمونه خارجی تهیه کرد. ابزاری که نقاشان ساختمان برای رنگ دکوراتیو به کار می برند، نمی توانند اجرای بیشتر از یک پروژه را پشتیبانی کنند. به بیانی ساده تر می توان گفت یکبار مصرف هستند. مسلما تهیه و خرید همیشگی مستلزم خرج و مخارجی است.

بهتر است نقاشان ساختمان برای رنگ های دکوراتیو با مالک ساختمان و مشتری که خواهان اجرای رنگ دکوراتیو است همفکری نموده و برای تهیه ابزار رنگ دکوراتیو از ایشان درخواست همکاری نماید.

نکات اولیه انتخاب شرکت خدماتی برای اجرای رنگ دکوراتیو

شرکت های تخصصی ارائه خدمات نقاشی ساختمان در تهران وجود دارند که می توانید به راحتی معتبر ترین را انتخاب نمایید. سعی کنید از میان خیل عظیم شرکت های خدماتی نقاشی ساختمان بهترین را برگزینید. اگر این کار کمی دشوار بنظر می رسد، از نمونه هایی که می بینید مطابق سلیقه شماست و یا کیفیت رنگ و نقاشی خوبی دارند استفاده کنید. می توانید آدرس، مشخصات و سوابق نقاش مورد نظر را از مالک ساختمان جویا شوید.
حدالامکان نقاشان ساختمانی که همراه با شرکت های معتبر کار می کنند را انتخاب نمایید. نقاشانی که تحت نظر شرکت های معتبر و معروف مشغول به فعایت هستند، ملزم به اجرای قوانین و توافق های موجود در قرار داد هستند. اگر رنگ و اجرای پروژه دچار مشکل شود، خدماتی تضمین شده، همراه با گارانتی دریافت نمایید. در صورتی که نقاش ساختمان، مستقل و بدون آدرس فعالیت کند، ممکن است پاسخگوی معایب پیش آمده بعد از اجرا نباشد.
هرچند نقاشان حرفه ای و شریف زیادی هم هستند که بنا به دلایلی از قبیل عدم توانایی اجاره مکان برای راه اندازی شرکت، دفتر کاری و کسب امتیاز ندارند. اما گاهی نمی توان ریسک کرد و گزینشی بدون شناخت انجام داد.

مهارت یک نقاش دکوراتیو

متریال و سطحی که قرار است رنگ دکوراتیو روی آن اجرا شود مهم نیست. رنگ دکوراتیو قابلیت آن را دارد که در همه سطوح سرامیکی، گچی، فلزی، کاشی، پارچه و هر لوازمی که مد نظر است پیاده سازی شود. محل هایی از اتاق مانند سقف، دیوار، کف ساختمان و ستونها را رنگ دکوراتیو پوشش می دهد. اجرای رنگ دکوراتیو تنها سطوح را شامل نمی شود، شما می توانید اجرای رنگ دکوراتیو را بدون محدودیت ابعاد و قالب هندسی خاص انجام دهید. همه این قابلیت ها در رنگ دکوراتیو بسته به مهارت نقاش ساختمانی است که شما انتخاب کرده اید.

یک نقاش حرفه ای ساختمان نحوه اجرای رنگ دکوراتیو بدون محدودیت را با تخصص بالا و دانش علمیِ به روز می داند. اجرای بی نقص و طراحی بی چون و چرا از ویژگی های یک نقاش ساختمان ماهر است. کافیست قالب، چهارچوب و یا اشیاء مورد نظر را به نقاش نشان دهید و از وی بخواهید طراحی و نقاشی نماید. دقت داشته باشید ابزار رنگ دکوراتیو در هر متریال و هر سطحی متفاوت است. نمی توان از ابزار مشترک و یا عمومی برای نقاشی و طراحی ساختمان استفاده نمود.

یک استاد کار ماهر که به نقاشی ساختمان واقف است، اصولا قواعد اجرای رنگ دکوراتیو را با روش های استاندارد می داند. برای ایجاد رنگ مناسب در دکوراسیون منزل از تجربیات این افراد حتما استفاده نمایید.

رنگ مولتی کار

مولتی کالر از جمله رنگ های دکوراتیو و مدرن است. رنگ مولتی کالر در طرح های متنوع و ترکیب چند رنگ قابلیت پیاده سازی داشته و تحولی عظیم و چشمگیر در طراحی و زیباسازی دکوراسیون و نقاشی ساختمان ها داشته است. مولتی کالر نوع دیگری به نام مولتی اسپکت نیز دارد. در چند سال گذشته کشور عزیزمان ایران توانایی تولید این رنگ را در نمونه های داخلی داشته است که با استقبال سطح گسترده ای از هموطنان مواجه شد.

مولتی کالر بر روی انواع سطوح مانند: سطوح فلزی، سنگی، گچی و غیره قابلیت اجرا دارد. رنگ مولتی کالر به صورت اسپری اجرا می شود. قبل از اجرا و اقدام به اجرای رنگ مولتی کالر حتما سطح زیرین تمیز شده، پوسته ها، زنگار، بافت های زیرین زدوده شود.

ویژگی های رنگ دکوراتیو مولتی کالر

 • جهت اجرا نیاز به هیچگونه حلالی ندارد.
 • بدون بو
 • غبار گریز و مقاوم در مقابل گردوخاک
 • آنتی باکتریال
 • مقاومت در مقابل آسیب و قابلیت ترمیم دارد
 • اجرا طی یک مرحله
 • قابلیت اجرا در همه اماکن عمومی، مسکونی و اداری
 • عدم رنگ پریدگی و پوسته پوسته شدن
 • مقاومت و کیفیت بالا در مقابل خطو خراش
 • تنوع رنگی بالا
 • پوشش دهی بالا و مقرون به صرفه
 • قابلیت شستشو و استفاده از انواع شوینده ها
 • میزان پوشش دهی به ازای هر لیتر، ۶ متر مربع
 • از یخ زدگی رنگ جلوگیری نمایید و حتما در محل های خشک و خنک نگهداری شود.

نقاشی-ساختمان-با-رنگ-دکوراتیو

چرم رنگ دکوراتیو (جدیدترین نوع رنگ دکوراتیو)

چرم رنگ دکوراتیو برای تمام سطوح داخلی و خارجی قابل استفاده بوده و می تواند بعنوان جایگزین شایسته، بجای مولتی کالر، بلکا، رنگ روغن، رنگ پلاستیک و سایر رنگ های ساختمانی که به عنوان پوشش استفاده می شوند بکار رود. چرم رنگ دکوراتیو در اماکنی مانند: تالارهای پذیرایی، دانشگاه ها، بانک، کارخانجات، اماکن اداری، مجتمع های تجاری و مجتمع های مسکونی بکار می رود. با خصوصیات منحصر به فردِ چرم رنگ دکوراتیو نگرانی صرف وقت، هزینه و ایجاد معایب احتمالی در رنگ ساختمانی نخواهید بود.

خصوصیات چرم رنگ دکوراتیو

 • ضد آب و قابلیت شستشو
 • واترپروف کننده انواع سطوح
 • خاصیت کشسانی داشته و در برابر ترک مقاوم است.
 • غبار گریز
 • عایق سرما و گرما
 • چرم رنگ دکوراتیو در نوع شب رنگ، در طول روز نور را جذب نموده و در تاریکی، نور را متصاعد می کند.
 • دوام و مقاومت بالا در طول زمان
 • بافتی شبیه به کاغذ دیواری باعث رفع موج شود
 • قیمت مناسب و مقرون به صرفه، نسبت به رنگ های معمولی
 • تنوع بالا و قابلیت اجرای طرح های متنوع
 • بدون بو
 • قابلیت اجرای سریع
 • قابلیت اجرا بر روی انواع متریال
 • چرم رنگ دکوراتیو در نمونه صدفی نمایی شبیه کامپوزیت دارد.
 • در آخر

  تیم حرفه ای نقاشی محمدی همواره با دانستنی های روزِ دنیای رنگ ساختمان و ارائه خدمات گستره در زمینه نقاشی ساختمان و خدمات منزل، همراه شما عزیزان خواهد بود. انتخاب رنگ، برآورد هزینه ها و اجرای با کیفیت نقاشی ساختمان، دیگر دغدغه شما نخواهد بود اگر سفارشات خدماتی ساختمان خود را به ما بسپارید. قدم به قدم تا رسیدن به ایده آل هایتان شما را همراهی خواهیم کرد. از ما بهترین ها را بخواهید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *