نقاشی دکوراتیو و پتینه کاری چیست

نقاشی دکوراتیو و پتینه کاری چیست 

نقاشی دکوراتیو و پتینه کاری چیست 

آدمی با رنگ زندگی کرده است و مفهوم آن برای او آنقدر بدیهی و واضح است که هرگز در جستجوی تعریف آن نبوده است ! همه ما از تاثیرات رنگها در نمایش زیباییها و شگفتیهای هستی با خبریم . همچنانکه نمیتوانیم کارکرد رنگ در درمان امراض و بیماریها و نیز احیانا تشدید دردها و اختلالات جسمی را از نظر دور بداریم ؛ از کاربرد رنگ در روانشناسی و تاثیر فراوان آن در تعادل روحی و خلق و خوی آدمی نمیتوانیم غافل شویم . برای ما ملموس و مجرب است که معماری داخلی و دکوراسیون محیط ما جز با بهرگیری از هارمونی و کنتراست رنگها جلوه ای نخواهد داشت . و نقش رنگ در زندگی شهری ، کسب و کار ، تجارت و تبلیغات و نیز حتی صنعت ؛ غیر قابل انکار است .

بسیــاری از مردم تصــورات محدودی در زمینه نقاشی منــزل یا محیط کار خود دارند و برای راحتی کار ؛ غالبا از رنگهای روشن که ریسک کمتری دارد استفاده میکنند ، غافل از اینکه یک محیطـ می تواند تنها با لایــه های ساده ای از یک رنگ مناسب کاملاً تغییر چهره بدهد ؛ رنگی که متناسب با کارکرد آن محیط ، وسایل ، اکسسوریها و حتی استفاده کنندگان آنجا باشد .

توصیه ما این است که همزمان با انتخاب وسایل محیط زنگی یا محل کار خود ؛ به رنگ مطلوب و مورد علاقه و متناسب با روحیات و شخصیت خود بپردازید .

ما تضمین میکنیم که با انتخاب نقاشی دکوراتیو ( که امروزه همگام با رشد علوم و فنون و تکنولوژی در جایگاه متفاوتی از قبل ایستاده است ) ذوق زده و سرمست شوید !

نقاشی دکوراتیو که به اشتباه مترادف ” پتینه کاری ” استفاده میشود ؛ به معنای انتخاب رنگهای متنوع و متناسب با روحیات و کارکرد محیط و وسایل و لوازم یک فضا است که با تکنیکهای حرفه اجراء و پیاده سازی میشود و موجب حیات فرمها و قالبهای بی جان در معماری داخلی است .

پتینه وپتینه کاری :

پتینه که ( در زبان انگلیسی Patina اطلاق شده است ) به زنگار ( رسوب سبز رنگ یا قهوه ای که سمی بوده و در اثر مرور زمان بر روی ساخته های مسی یا مفرغی ایجاد میشود ) ؛ اطلاق شده است .

پتینه کاری به معنای ” کهنه کاری ” سطوح و اشیاء و احجام است که به منظور آنتیک ( قدیمی ، عتیقه ، با ارزش ) نشان دادن موضوعات پتینه شده به کار میرود و تنها آن بخش از تکنیکهای نقاشی دکوراتیو را شامل می شود که در آن کهنه کاری صورت گیرد .

پتینه کاری به هنرمند و دکوراتور اجازه میدهد که اشیاء و محیط را به طرز کلاسیک دیزاین و طراحی نموده حال و هوای فضا را قدیمی و کهنه نشان دهد .

مواد در نقاشی دکوراتیو :

یک هنرمند نقاش دکوراتیو برای انجام نقاشی بر روی سطوح و اشیاء و احجام با تنوع بسیار بالایی از رنگها ؛ خمیرها ، حلالها و بعضا متریالهای دکوراتیو مواجه است و روزانه تعداد زیادی نام و برند به لیست انتخاب او اضافه میشود .

برای یک هنرمند نقاش دکوراتیو تفاوتی نمی کند از چه جنس رنگی اعم از روغنی یا آکرولیک استفاده کند لیکن قطعا او به جدیدترین یافته ها و دست آوردهای روز در ارایه مواد دکوراتیو آگاهی کامل خواهد داشت و بدیهی است که نوع مواد و مرغوبیت و کیفیت آنها رابطه مستقیمی با قیمت خواهد داشت و بعضا جلوه کار را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد .

مواد حرفه ای و دارای کیفیت بالا برای نقاش دکوراتیو هم سخت در دسترس قرار میگیرد و هم قدری گران است و نیز بسیار متنوع ؛ و برای هنرمند بسیار مطلوب است که کارفرما در این زمینه با او همفکری داشته باشد و صد البته انتخاب نهایی با مشتری است .


نقاشی دکوراتیو و پتینه کاری چیست

نقاشی دکوراتیو و پتینه کاری چیست

نقاشی دکوراتیو و پتینه کاری چیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *