نقاشی مدرن

نقاشی مدرن ساختمان

نقاشی مدرن ساختمان

رنگ(color) عبارت کلی برای مایعی است که برای اضافه کردن رنگ به سطح یک شی با پوشاندن آن با یک پوشش رنگی است.
به عنوان یک فعل، نقاشی به معنی ” استفاده از رنگ” (قرار دادن رنگ بر روی چیزی) است و کسی که عملیات نقاشی را انجام می دهد نقاش نامیده می شود.
رنگ از رنگدانه های رنگی ساخته می شود که معمولاً یک پودر است که از مواد شیمیایی مختلف ساخته شده است. برخی از رنگدانه مستقیماً از مواد طبیعی مانند خاک رس است.
رنگدانه باید با مخلوط کردن آن مرطوب گردد تا به راحتی بر روی سطح بچسبد و به راحتی دچار از سطح جدا نشود.
برخی از نقاشان ساختمان از آب برای مخلوط کردن با رنگ استفاده می کنند اما برخی دیگر از نقاشان رنگ را با روغن یا سایر انواع مواد شیمیایی مخلوط می کنند. بیشتر نقاشان رنگ هایی را که قبلاً مخلوط شده است را خریداری می کنند.
معمولاً نقاش ساختمان رنگ ها را در قوطی های بزرگ رنگ و هنرمندان آن ها را در قوطی های کوچک خریداری می کنند، برخی از هنرمندان هم رنگدانه های خشک را تهیه و خود به مخلوط سازی آن ها با سایر مواد می پردازند.
رنگ معمولاً با قلموی نقاشی بر روی سطح قرار می گیرد. انواع مختلف قلم مو برای نقاشی استفاده می شود ولی معمولاً نقاشان ساختمان در نقاشی ساختمان از غلتک و اسپری تفنگ استفاده می کنند.
اختراع مدرن رنگ در یک قوطی تحت فشار است که می تواند اسپری شود. برخی از هنرمندان مدرن نیز از اسپری رنگ استفاده می کنند. در کارخانه ها نیز ماشین هایی تعبیه شده است که رنگ را بر روی اشیا اسپری می کنند از جمله این کارخانه ها می توان به کارخانه های اتومبیل اشاره کرد.
باید اجازه داد که رنگ خشک شود، برخی از رنگ ها مانند آبرنگ در چند دقیقه و برخی دیگر مانند رنگ های روغنی که هنرمندان به کار می برند روزها و حتی هفته ها طول می کشد تا خشک شوند.
بیشتر انواع رنگ های نقاشی بین این دو نوع هستند. بیشتر انواع نقاشی ها باید در چندین لایه انجام شود و برای اینکه به بهترین نتیجه ممکن دست یابید باید سطوح تان تمیز، صاف و خشک باشد.
اولین لایه از رنگ، زیرلایه (undercoat) یا پایه(ground) است که صاف است و خیلی خوب به سطح می نشیند. رنگ های رنگی در بالاترین لایه از سطوح قرار می گیرند. یک نقاش ساختمان که پنجره های چوبی را رنگ آمیزی می کند برای محافظت در مقابل آب و هوای بیرونی باید سه لایه عملیات نقاشی را انجام دهد. سایر انواع مدرن نقاشی ساختمان به خصوص در داخل ساختمان تنها به یک لایه از رنگ نیاز دارند. هنرمندان رنگ روغن نیز برای اثرگذاری بیشتر از چندین لایه در نقاشی شان استفاده می کنند.

نقاشی ساختمان مدرن:
چه رنگهایی برای رنگ امیزی مناسب است؟
رنگها به سه دسته اصلی تقسیم میشوند عبارتند از روغنی براق و روغنی مات و پلاستیک که هر یک برای خود ویژگی خاصی دارد.رنگ روغنی به دلیل قوام بیشتر و تمیز کردن ان بسیار کار راحتی است اما اگر دیوار صاف نباشد نامنظمی و یکسان نبودن دیوار را به راحتی نشان میدهد رنگ پلاستیک برای پوشاندن نواقص دیوار مورد بسیار خوبی است اما در اصل دوام کمتری نسبت به رنگ روغنی دارد.و اما دراین میان رنگ روغنی مات بین این دو رنگ بودهه و خصوصیات مشترکی دارند در هنگام خرید رنگ بهتر است رنگهایی که در اب حل میشوند را انتخاب کنید زیرا رنگهایی که در اب حل میشوند برای سیستم تنفسی و پوست اسیب نمیرساندهم چنین باید در خرید باید به متراژ جای مورد نیاز را بر حسب متر مربع بدانید عوامل دیگری نیز بر رنگ تاثیر بسیاری میگذارد مثلا اگر بخواهیم دیوار ها را بتونه کنید مقداری رنگ برای تعداد دفعات اس تر در نظر بگیرید.
رنگ دلخواهتان را انتخاب کنید؟
اجازه ندهید ترس از رنگ موجب شود سفید یا رنگ همیشگی کرم را انتخاب کنید رنگ دلخواهتان را برای منزل خودتان انتخاب کنید رنگ های تنوع و معنی جدیدی را بر اتاق شما میدهد بهره گیری از رنگ درست ویکنواخت و خسته کننده را به فضای زیبا و گرم تبدیل میکند کاربرد تک رنگی یا مونوکرومیک نه تنها برای جمع خانواده به زودی کسل کننده میشود بلکه چندان چشم نواز هم نیست با این کار ساکنان از لذت بردن حضور در کنار رنگهای مختلف و همچنین تاثیرات حاصل از انها محروم میشوند در حالی که بیشتر رنگهایی راکه در طبیعت مواجه میشویم با تنالیته های مختلف میتوانند جای گزین مناسبی برای دکوراسیون و فضای زندگی ما مورد استفاده قرار بگیرند.
ازنمونه های کوچک اغاز میکنیم؟
اگر فکر رنگهای نهایی برای روی دیوار شما سخت است از یک بخش کوچک استفاده کنید یک قوطی رنگ لرزش امتحان کردن را به خصوص اگر نتوانید طرح را بر ذهن خود دریابید دارد. بیشتر تولید کنندگان نمونه رنگهایشان را در قوطی کوچک هم ارائه میدهند این نمونه ها هزینه زیادی نداردو شما میتوانید با استفاده از انها تصمی خود را به راحتی بگیرید.
توصیه های رنگ برای دیوارهای شما؟
بستگی دارد که شما چه رنگی را انتخاب کنید اما در موقعی که بخواهید نظرها و انتقادهای خوب را در این قسمت بررسی کنید میتوانید به چند دسته از رنگها مناسب و مسکونی اشاره کرد و در عین حال بستگی به سلیقه اغلب افراد نزدیک هستند.ابی مات…خاکستری تیره……خاکستری روشن دریک دسته از این رنگها پیشنهادهایی قرار میگیرد این نوع ترکیب رنگ اغلب مورد استفاده هستند که خواهان خلق فضایی ارام و دلنشین برای خانه خود هستند. در دسته دیگر میتوان به رنگهایی از قبیل سبز لجنی…..زیتونی….توسی..پرداخت با این ترکیب رنگ میتوانید طبیعت را به منزل خود بیاورید.ترکیب رنگهایی از جگری….توسی…قرمز هم ترکیب زیبایی برای فضای مسکونی محسوب میشود.ترکیب رنگهایی از طلایی….کرم….شیری….هم برای بوجود اوردن فضای زنده و روشن توصیه میشود.

از چه رنگ هایی در نقاشی ساختمان استفاده کنیم؟
استفاده از رنگ های روغنی مات، روغنی براق و پلاستیک بیشترین کاربرد را در رنگ آمیزی ساختمان دارند.
– رنگ روغنی براق:
این نوع رنگ به علت مقاومت بیشتر و همچنین سهولت در تمیز کردن آن مورد استفاده است ولی اگر دیوار یک دست نباشد و نامنظم باشد این رنگ باعث نمایان شدن این اشکالات می شود.
– رنگ پلاستیک:
رنگ پلاستیک می تواند نواقص دیوار را برطرف کند ولی از مقاومت کمتری برخوردار است.
– رنگ روغنی مات:
این رنگ نوع رنگ بین دو رنگ پلاستیک و رنگ روغن براق و جود دارد و نقاط مشترکی از هر ۲ را دارد.
همیشه به یاد داشته باشید که در موقع انتخاب رنگ رنگ هایی را انتخاب کنید که در آب حل می شوند زیرا رنگ هایی که در آب حل می شوند به سیستم تنفسی و پوست آسیبی نمی رسانند.
استفاده از رنگ دلخواه:
استفاده از رنگ سفید یا کرم حالت یکنواخت و خسته کننده ای به فضای منزل می دهد پس جسارت استفاده از رنگ های دیگر را نیز داشته باشید. رنگ های متفاوت علاوه بر تنوع فضایی زیبا و گرم را برایتان به ارمغان می آورد. استفاده از رنگ ها یکنواخت محیط خانواده را کسل می کنند ولی شما با استفاده از رنگ های طبیعی می توانید معنی جدیدی به فضای منزل خود بدهید.
استفاده از رنگ هایی مانند آبی مات، خاکستری تیره، خاکستری روشن از رنگ هایی هستند که برای محیط آرام و دلنشین خانه استفاده می شوند. رنگهای سبز لجنی، زیتونی، توسی رنگ های هستند که حس طبیعت را برایتان به وجود می آورند. ترکیب رنگ های توسی، جگری و قرمز برای فضاهای مسکونی استفاده می شود.


نقاشی مدرن ساختمان

نقاشی مدرن ساختمان

نقاشی مدرن ساختمان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *